Loading Pasākumi
  • Šis pasākums ir pagājis.

X Ambassadors (tiks pārcelts)

2020. gada 13. martā Palladium

13.martā koncertzālē Palladium The Orion Tour ietvaros uzstāsies ASV indīroka grupa X Ambassadors. Grupa atzīmēs sava jaunā albuma “Orion”, kā arī singla “In Your Arms” izdošanu, kas 2019.gada jūnijā tapis sadarbībā ar deju mūzikas producentu Illenium. Publiku pirms Rīgas koncerta iesildīs viena no šī brīža skaļākajām pašmāju grupām – “Neon Saturdays”.

X Ambassadors pelnīti tiek dēvēti par alternatīvās mūzikas jaunajiem varoņiem. Viņu dziesma “Litost” iekļauta filmas “The Host” skaņu celiņā, bet “Renegades”, kuru daudzi atpazīst arī no automašīnas Jeep Renegade reklāmas, atradusies Billboard alternatīvās mūzikas topa virsotnē 12 nedēļas pēc kārtas. X Ambassadors koncertējuši kopā ar tādiem mūziķiem kā Imagine Dragons, Jimmy Eat World un The Mowglis.

Platīna statusu ieguvušais albums “VHS” pārvērta X Ambassadors no alternatīviem rokeriem un Bruklinas indīroka autsaideriem Billboard varoņos. Šis albums ir intīms ieskats Sema Herisa un viņa brāļa Keisija Herisa jaunības mirkļos, un to paspilgtina brāļu mājas video, agrīno ierakstu un mēģinājumu audio fragmenti. Kopā ar albumu klajā nāca grupas “vizītkarte” – hiti “Unsteady” un “Renegades”, trīs gadus ilga turneju odiseja un dalība virknē augsta līmeņa festivālu. Herisa daiļrade kļuva arvien personiskāka, un tas izpaudās sirsnīgi trauslajos 2018.gada singlos “Joyful” un “Don’t Stay”, kā arī aizveda grupu plašā Ziemeļamerikas turnejā. Vienmēr būdami pateicīgi savām saknēm, X Ambassadors pagājušā gada septembrī atgriezās dzimtajā Itakā Cayuga Sound festivālā, kur divas dienas uzstājās un vāca ziedojumus vietējām labdarības organizācijām.

Dziesma “Boom” no 2019.gadā izdotā albuma “Orion” kļuva par himnu personiskai revolūcijai un empātiskai atdzimšanai. Albuma noformējums veidots Braila rakstā dzelteni melnā krāsu gammā. Keisijam Herisam, kura redze kopš dzimšanas ir tikai 10%, šī ir pirmā reize, kad viņš pats vizuāli var novērtēt sava darba augļus. Koncertos Heriss šķiet vienkārši stilīgs mūziķis tumšās brillēs, taču brīdī, kad viņš pasniedzas pēc sava spieķa, skatītāji pēkšņi apjauš, ka viņš neredz. Pateicoties grupas popularitātei, Keisijs Heriss kļuvis par visu mūziķu ar īpašām vajadzībām pārstāvi un balsi un cīnās par viņu tiesībām. “Mūsu mūzika vēsta par to, ka redzam parastās lietās neparasto. Mēs sakām nē diskriminācijai un neiecietībai, – stāsta Heriss.

“Neon Saturdays” singli “Phoenix”, “Get Up” un “Gravity” ir ieguvuši atzinību arī ārpus Latvijas robežām, iekļūstot radio staciju rotācijās Vācijā, Austrijā, Lielbritānijā, kā arī ielaužoties ASV koledžu radio TOP 200. Grupas dalībnieki neslēpj sajūsmu par iespēju iesildīt publiku pirms “X Ambassadors”. “Šie ir pasaules līmeņa mūziķi, kuru daiļrade izstaro spēcīgas emocijas, autentiskumu un patiesumu. Šīs lietas mūs četrus iedvesmo visvairāk,” pauž “Neon Satudays” solists Andris Ēvelis, piebilstot, ka “X Ambassadors” dziesmas ir neatņemama grupas dalībnieku pleilistu sastāvdaļa. 2019. gadā “Neon Saturdays” sāka apjaust jaunus muzikālos apvāršņus un izdeva savas pirmās trīs dziesmas latviešu valodā. No tām, dziesma “Tik Skaļi” (pied. Reiks) ir iekļuvusi Latvijas Radio Muzikālās Bankas fināla TOP 15. Pašlaik grupa strādā pie jauna materiāla un jau pavisam drīz padalīsies ar saviem klausītājiem.

Vieta

Palladium
Marijas 21,
Rīga,

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?
Registration is disabled.

Want to Login?

Forgot Password?